• Реклама: ⚡️ FreshForex - надежный CFD брокер с 2004 года. Бонус 101% - поможет в случае просадки!
  • Добро пожаловать на инвестиционный форум!

    Во всем многообразии инвестиций трудно разобраться. MMGP станет вашим надежным помощником и путеводителем в мире инвестиций. Только самые последние тренды, передовые технологии и новые возможности. 400 тысяч пользователей уже выбрали нас. Самые актуальные новости, проверенные стратегии и способы заработка. Сюда люди приходят поделиться своим опытом, найти и обсудить новые перспективы. 16 миллионов сообщений, оставленных нашими пользователями, содержат их бесценный опыт и знания. Присоединяйтесь и вы!

    Впрочем, для начала надо зарегистрироваться!
  • 🐑 Моисей водил бесплатно. А мы платим, хотя тоже планируем работать 40 лет! Принимай участие в партнеской программе MMGP
  • 📝 Знаешь буквы и умеешь их компоновать? Платим. Дорого. Бессрочная акция от MMGP: "ОПЛАТА ЗА СООБЩЕНИЯ"

Прекрасне місто Луцьк!

Templar

Специалист
Регистрация
13.04.2007
Сообщения
438
Реакции
1
Поинты
0.000
В цій темі я хочу розповісти про своє рідне місто Луцьк, в якому я народився і провів дитинство.

Луцьк – стародавнє і водночас сучасне місто, що поєднало в собі європейську вишуканість і щиру українську гостинність.

Луцьк належить до найдавніших міст України. Дивовижний ландшафт, планування і забудова історичної частини зробили Луцьк видатною пам'яткою містобудування. Існує ще й підземний Луцьк - ціле місто під містом - на рівні 4 поверхів униз та протяжністю десятки кілометрів. Унікальною є й історія древнього граду. Луцьк, як ні одне з міст України, уособлює в собі всю її історію: від князя Олега до великої Лесі Українки.

Датою заснування Луцька вважається перша письмова згадка про нього в Іпатіївському літописі 1085 року. Однак, історичні джерела свідчать, що християнство прийшло сюди раніше ніж у Київ, - з Моравського князівства, а тому, найімовірніше, місто виникло в VIII столітті.

Вже в ХІІІ столітті Луцьк називають Лучеськом Великим. Ця велич вабить багатьох, в тому числі й католицькі ордени. Домініканці, єзуїти, шарітки, бригітки, кармеліти - їх оселяється тут велика кількість, через що місто нарекли вдруге - "маленький Рим Сходу".

1340 року Луцьк отримує статус столиці Галицько-Волинського князівства. В цьому ж часі зводиться резиденція князя Любарта - Луцький замок. Це одна з небагатьох давніх споруд готичного стилю, які збереглися в Україні. Замок має три вежі: В'їздну, Владичу і Стирову. В середині замку розташовувався кафедральний собор Іоанна Богослова - храм класичного візантійського стилю.

1388 року починається доба князя Вітовта. Луцьк він обирає другою після Вільно своєю резиденцією і місто, практично, стає столицею Литовського князівства.

1429 року до Луцька з'їжджаються наймогутніші монархи Європи з тим, аби обговорити проблеми захисту Європи від османських завойовників. Після з'їзду коронованих осіб Луцьк з'являється на європейських картах і отримує Магдебурзьке право. Воно дало поштовх утвердженню самоврядування та розквіту ремесел і торгівлі.

У XVII столітті, під час національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, Луцьк був зруйнований майже дощенту і йому більше не судилося досягти того розквіту, який вирізняв місто впродовж XV-XVI століть. Пізніше Луцьк було приєднано до Російської імперії і він став центром провінційної губернії, яку новації і зміни оминали стороною.

Після Жовтневого перевороту 1917 року місто знову відходить до Польщі і лише після другої світової війни - до України. За всю свою багатовікову історію до 1939 року Луцьк лише один рік - з 1918 по 1919 - належав Україні. Зважаючи на архітектуру і планування місто важко назвати суто українським. Польським його також не назвеш - ландшафтне планування дуже вже нагадує древньоруські поселення міщан. Для російського зразка містобудування тут, однак, забагато українського колориту, а від єврейського минулого залишилась сама тільки синагога. Але цим і визначний Луцьк, бо в ландшафті і архітектурі уособив , як ні одне з міст України, всю її історію - від князів Олега, Любарта, Вітовта, королівських канцлерів, єврейських рабинів, італійських, польських, російських архітекторів, вірменських будівничих, українських козаків і митрополитів, - до славетної Лесі Українки, яка оспівала цей край і зробила його навічно українським.


Хоч я наразі і живу в Києві, мене завжди тягне до Луцька, це той куточок, де я можу дійсно відпочити від великого міста і отримати максимум насолоди...

Тому, якщо будете подорожувати Західною Україною, то завітайте в славетний Лучеськ...

Також я викладую деякі фото міста.































 
  • Like
Реакции: lex

KATALA

Любитель
Регистрация
03.06.2009
Сообщения
373
Реакции
1
Поинты
0.000
Ответ: Прекрасне місто Луцьк!!!

Насправді Луцьк гарне місто , і хоча мені доводилось кілька раз тільки проїзджати через нього - я оцінив , дякую за фотки :appl:
 

Alladin

ТОП-МАСТЕР
Регистрация
05.05.2009
Сообщения
8,465
Реакции
1,528
Поинты
45.390
Ответ: Прекрасне місто Луцьк!!!

Тоже там был.. Около года назад.. Настоящий исторический центр!! Очень впечатлил замок Люберта!! :thumbsup:
 

curious

Профессионал
Регистрация
03.06.2009
Сообщения
840
Реакции
68
Поинты
0.000
Ответ: Прекрасне місто Луцьк!!!

Яка приємна і водночас несподівана зустріч з земляком.
Луцьк - найкраще місто з усіх, де я побував. Може, воно мені так подобається через те, що я тут народився і живу... :)
 

Natallka

Новичок
Регистрация
20.07.2010
Сообщения
1
Реакции
0
Поинты
0.000
Re: Прекрасне місто Луцьк!!!

Привіт!
Мне звати Наталя. Дуже сподобались розташовані у Вас фото Луцька – відчувається «жива енергетика міста»)). Звертаюся із запитанням – чи можна попросити Вас надати нам дозвіл на розташування цих (а може і інших фото) на глобальному туристичному порталі, який відкриває світу унікальні туристичні можливості України (цей портал http://ru.ukrainecityguide.com/lutsk/index.php?mode=regions – результат роботи однодумців-патріотів які об’єдналися задля того, щоб кардинально змінити у міжнародній спільноті уявлення про Україну). Мій мейл: [email protected]
 

Halya

Новичок
Регистрация
26.08.2010
Сообщения
1
Реакции
0
Поинты
0.000
Я теж обожнюю Луцьк, бо сама з Украiни.
 

viajpi

Новичок
Регистрация
14.05.2010
Сообщения
9
Реакции
0
Поинты
0.000
усім лучанам привіт
 

softgrd5

Новичок
Регистрация
05.09.2010
Сообщения
1
Реакции
0
Поинты
0.000
Прививіт усім землячкам - лучанам:)
приемно чути про влесне місто на форму в доменій зоні ру
 

studentus

Новичок
Регистрация
19.09.2010
Сообщения
4
Реакции
0
Поинты
0.000
А я вчився в ВДУ. Ех! Чудові були часи.:)
 

Ваня Ваня

Любитель
Регистрация
26.12.2012
Сообщения
120
Реакции
26
Поинты
0.000
Від щирого серця вітаю вас Волиняночки з Новим роком!
 

Flaviya

Интересующийся
Регистрация
13.02.2013
Сообщения
6
Реакции
0
Поинты
0.000
Привіт земляки.Навчалась у ВДУ.Луцьк-прекрасне місто.Це беззаперечно.
 

sashaleon

Интересующийся
Регистрация
19.02.2013
Сообщения
18
Реакции
1
Поинты
0.000
Всім привіт з Горохова.
Луцьк прекрасне місто. особливо коли проходив Любарт-фест
 

unclesam029

Новичок
Регистрация
16.02.2013
Сообщения
125
Реакции
8
Поинты
0.000
В Луцке был в самом детстве. Запомнился ваш "Тип-Топ" (вроде так, вообщем, центр развлечений). Он у вас еще работает?
 

Volgovod

Любитель
Регистрация
06.03.2010
Сообщения
400
Реакции
14
Поинты
0.000
Бывал у вас - очень своеобразный городок надо сказать.
Общее впечатление - хорошее, понравилось.
Спокойно, воздух вроде как чистый, люди, как мне показалось" более приветливы, нежели в моем регионе. Здорово.
Единственное что для меня осталось загадкой - город построен очень интересно - парки-поля-парк-поля ДОМ 0_о еще 150 метров каких то кустиков-лесов - современная СТО)
 

rozzinoff

Новичок
Регистрация
17.02.2013
Сообщения
28
Реакции
0
Поинты
0.000
В Луцке был в самом детстве. Запомнился ваш "Тип-Топ" (вроде так, вообщем, центр развлечений). Он у вас еще работает?

Да нет, уже не работает... Уже давно не работает. Да и вообще - Луцк, маленький городок.
 

Ksenija173

Новичок
Регистрация
18.05.2014
Сообщения
2
Реакции
0
Поинты
0.000
Доброго дня, шановні земляки! Спасибо автору темы за интересную информацию о нашем тихом, зеленом, современном и культурном городе.
 
Сверху Снизу