Надіслано судом: 23.12.2019. Зареєстровано: 24.12.2019. Оприлюднено: 26.12.2019.
Номер судового провадження: 1-кс-53243/19
Номер кримінального провадження в ЄРДР: 12019000000000299
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/60075/19-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Шапутько С. В., за участю секретаря Галаган Г. О., розглянувши у судовому засіданні в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України Слончака Д.О. про арешт майна у кримінальному провадженні № 12019000000000299, -
ВСТАНОВИВ:
13.11.2019 старший слідчий в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України Слончак Д.О. звернувся до слідчого судді із клопотанням про накладення арешту на майно, вилучене 12.11.2019 під час проведення обшуку в квартирі, розташованій за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- мобільний телефон марки «IPhone» ІМЕІ НОМЕР_1 з сім-картою НОМЕР_2 ;
- планшетний ПК марки «IPad» S/N: НОМЕР_3;
- портативна клавіатура до планшетного ПК.
Обґрунтовуючи клопотання, слідчий зазначає, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12019000000000299 від 28.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що протягом тривалого часу ОСОБА_1 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та іншими, невстановленими досудовим розслідуванням особами, умисно, з метою одержання вигоди для себе та третіх осіб, за обумовлену плату розробляють «хайп-проекти», які в подальшому використовуються невстановленими на даний час особами для незаконного привласнення коштів вкладників.
Встановлено, що «хайп» - фінансова піраміда, яка маскується під реальну компанію і виплачує вкладникам великі відсотки за рахунок притоку надходжень від нових учасників/вкладників, а не за рахунок реальної діяльності суб`єкту господарської діяльності. Після того, які інвестиції від учасників/вкладників припиняються або їх не вистачає для покриття зобов`язань, «хайп» закривається, а адміністратор привласнює кошти, інвестовані учасниками/вкладниками.
Механізм протиправної діяльності полягає у наступному. На замовлення клієнта, працівники веб-студії «ArtWeb» створюють проект, який маскується під справжню компанію і гарантує інвесторам пожиттєву виплату великих відсотків від їх депозитів. У кожному «хайпі» зазначається легенда начебто реальної діяльності, за допомогою якої вони пояснюють інвестору спосіб заробітку «компанією» коштів для виплат вкладникам (розробка новітніх технологій, майнінг криптовалют, брокерська діяльність тощо). Однак, «хайп-проекти» ніякої реальної діяльності не здійснюють, а виплати інвесторам здійснюються за рахунок притоку нових депозитів від інших учасників. Після того, як коштів від нових вкладників не вистачає для виплат старим інвесторам, адміністратор закриває проект і привласнює всі інвестовані у проект кошти («скам»).
Також, працівниками веб-студії «ArtWeb», окрім розробки шахрайських пірамід, за окрему плату здійснюється її рекламна кампанія (в тому числі на власному блозі), надається консультація щодо спеціального програмного забезпечення, необхідного для функціонування «H-Script», яке слугує ядром «хайпів» та «ІСО» і за допомогою якого здійснюється прийом платежів, виведення коштів, наповнення сайтів тощо. Ліцензії на вказане програмне забезпечення використовуються й іншими аналогічними сервісами зі створення шахрайських «пірамід» на замовлення (hyip-helper.com, avc.today).
12.11.2019 проведено обшук за місцем тимчасового перебування ОСОБА_1 , в орендованій квартирі, розташованій за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого виявлено та вилучено:
- мобільний телефон марки «IPhone» ІМЕІ НОМЕР_1 з сім-картою НОМЕР_2 ;
- планшетний ПК марки «IPad» S/N: НОМЕР_3;
- портативна клавіатура до планшетного ПК.